18th Congregation - FOE

FACULTY OF EDUCATION 
  
BED SCIENCE(BIOLOGY) 
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 ACHAAB, YAA GRACE
 ANABA LINDA
 ASARE, OWUSUA CHRISLA
 BOAKYE, BAAH LAWRENCIA
 DAMPTEY, ISAAC
 DARKO EDWARD
 KUUBIO MAASONUO TERESA
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 ADAMA LUCAS
 AGYEI, FORDJOUR ERNEST
 AOPARE AFULBE FREDERICK
 ISSAH ZUWERATU
 SULLEY SAFA
  
  
BED SCIENCE(CHEMISTRY) 
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 NAJAH NYIMBA ABEL
 SHAIBU, ABDUL RAFIU
  
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 FAROUK IBN ABDUL-BASIT
  
  
  
BED MATHEMATICS 
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 ADAMS MUFTAWU
 AGYEI, MENSAH EBENEZER
 AKANBANG ROCKSON
 ALHASSAN SAMUEL
 AMOAKO EMMANUEL
 BAIDOO, JOHN JERRY
 BOLSONG, MBALEBNA DOUGLAS
 LEKU, KWAKYE BENSON
 MOHAMMED KHADIJATU
 MOHAMMED, ABDUL-BASIT
 NUTEKPOR, LIVINGSTONE
 SANDOW SUNDAY
 SARFO ERNEST
  
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 ABUKARI ABDUL-RAUF
 ADAM, SHAM-UNA
 ADU, KWASI SAMUEL
 AGYEN, BREFO SAMUEL
 AWE, ALORIBAWONE ROMEO
 MENSAH, SOLOMON
 OSMAN MALIK MOHAMMED
 SALIFU, MUSTAPHA
 SUGLO AUGUSTINE
 SULLEYMAN, ABDUL-RAZAK
  
  
  
B.ED BASIC EDUCATION 
  
FIRST CLASSNAME
 ADEPOJU ALAMU LUKE
 AHENKORAH KOFI DEI EMMANUEL
 ALI UMAR MOHAMMED
  
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 ABDULAI MARIAM
 ABOAGYE YVONNE AMA
 ABUBAKAR HALISA
 ALHASSAN FARID AHMED
 ATUWO EDEM STANFORD
 BOATENG, CATHERINE
 DANKWA EMMANUEL
 DAWUDA SUHAILA
 GRANT HAYFORD COLLINS
 IBRAHIM ABDUL NASIR
 KASSIM MANSURA
 KUAGBELA LYDIA RICHLOVE
 MOHAMMED SADIA
 MOHAMMED UMAR FAROUK
 NUHU LARAIBA
 ODURO HARIET
 OSEI SUSSAN
 SAFIANU SHAMSIYA
 SURAN-ERA AGATHE EDNA
 UMAR RASHIDA
  
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 ISSAH HENRIETTA
 SAMAA MARGERET
 YAKUBU NIMATU
  
  
  
BA DEVELOPMENT EDUCATION STUDIES 
  
FIRST CLASSNAME
 YEBOAH JOYCE
  
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 ABABIO RICHARD
 ABAKISI A LAWRENCE
 ABDUL MUMIN WAHAB DAMBA
 ABDULAI ABDUL-SAMED
 ABDUL-JALILU HARUNA
 ABONGO MATTHEW ADUKO
 ABU NWANOWI ELIASU
 ABUBAKARI ABU
 ABUKARI JOHN AMINU
 ACHEAMPOMAAH MARY
 ACKOM SELINA
 ADAMU AYISHETU
 AGYEKUM BEATRICE
 AGYEKUM SAMUEL
 AHIABU DELA CHRIS
 AKANFEWON AWONATELIE CLEMENCIA
 AKWABENG MICHEAL
 ALHASSAN MUNA
 ALI ISSAH
 AMIDU KATADA
 AMOAH ISAAC
 AMOAK TALATA LADY
 AMUZU DAVID
 ANKAMAH URBAN
 ANTWI KOFI NTI
 ANTWI TACHIE EUGENE
 ANUM ATSUFUI FELICIA
 APIM ATTA MARY
 APRAKU GILBERT
 ARMAH AYELEY RACHAEL
 ARTHUR JUSTICE
 ASARE EBENEZER
 ASENSO ANITA
 ATANGA AKURUGO RICHARD
 AYAABA IBRAHIM BAWUMIA
 AZIETAKU KUWORJI RITA
 BOADI OHENEWAA FELICIA
 BOAKYE SPAFFORD
 BONDANA HELEN
 BONSU SERWAA ADWOA
 BUAH, AKASI YVONNE
 BUXTON-TETTEH NII AYITEY BERNARD
 DABBAH RICHARD KOMLA
 DANSO ATTA GEORGE
 DANSO-KYEI ESTHER
 DERIGUBAH B. SULEMANI
 DIABA AKOSUA DOROTHY
 DONKOR AKOGYINKPA ALEX
 DONKOR PHILOMINA
 DUUN TENZIE GABRIEL
 ENNIN RICHARD
 ESSEL ESI GIFTY
 ESSEL PRINCE EWUDZI
 GYANKOMA GEORGINA
 GYAPONG WILHELMINA POKUAH
 GYIMAH GYAMFI EDWARD
 IDDRISU ABDUL-WAHAB
 ISSAKA ADAMU JOEL
 KALESHIE WISDOM
 KOB VIDA
 KOJIM KWAKU PAUL
 KORKARAH MARSHIANA
 KULIERE, ROCKSON
 KUMORXE MAWUENA ELIZABETH
 KUSI MICHAEL
 KWESI, ADAM
 KYEIWAA LAWRENCIA
 LANSAH MOHAMMED
 LUKUMANU ZAIDU
 MAHAMA ADAMS
 MANU EBENEZER
 MENSAH DAVID
 MENSAH DAVIS FELIX
 MOHAMMED ALHASSAN
 MOHAMMED SIIBAWAY
 MORNAH LOUISA BANPUOYELA
 NARTEY YOHUNO EMMANUEL
 NINKPEL DAVID
 NSOH PATIENCE
 NTILAM YAW JONAS
 NTOW A. ABIGAIL
 NWIAH BENIEHYEMA JENNIFER
 OBENG ADDO ERNEST
 OFORI SETH
 OFOSU KWATENG ALBERT
 OHEMENG OSBORN ACHEAMPONG
 OPOKU SAMUEL
 OSEI MILLICENT
 OWUSU EUNICE ADOFOA
 OWUSU FREMA JULIET
 OWUSU MENSAH CALEB
 PADDY CLEMENT
 PUTIERU EDGARD
 QUAICOE VIVIAN
 SALIFU ARMIYAO YAWUZAH
 SALIFU SAHADA
 SARFO GEORGE
 SARKODIE COLLINS
 SMITH JENNIFER
 SUGLO JAMES
 SULEMANA G. MOHAMMED
 TAMAKLOE VICTORIA
 TED KOFI QUANSAAH
 THOMAS YEBOAH
 TIJANI MEMUNATU
 TIKAH NICHOLAS
 UBAIDULLAH MUBARAK
 YAHAYA JAWAL
 YAKUBU LIBAKTIB
 YANKEY IGNATIUS EKOW
 YARO MARY MAGDALENE
 YUSSIF MOHAMMED ABUL HAIRI
 ZAKARIA ABDUL-AZIZ
 ZOOGAH SAMUEL
  
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 AARON ONISMOS
 ABASS DAWUDA
 ABDALLAH JUNIOR ISHMEAL
 ABDUL KADIR MALIK TORIKUUBU JUNOIR
 ABDUL RAHAMAN ABDUL SOMED
 ABDUL RAHIM SUREIYA
 ABDULAI ABDUL RAZAK
 ABDULAI ABDUL-RAZAK
 ABDULAI, ABDUL FATAWU
 ACKAH ANTHONY
 ADJEI RAPHAEL
 ADOMAKO ELIZABETH
 AFUTU, OKINE ENOCH
 AGANA MILLICENT
 AGYEI BOAKYE STEPHEN
 AGYEIWAA ALICE
 AGYEMANG JOHN
 AGYENIM BOATENG
 ALHASSAN FARUK
 ALHASSAN LAHARI MARIAM
 ALIYU SALAMATU
 AMPAW KWAKU FREDRICK
 ANDOH DOMINIC
 ANINYIE RICHARD
 ANOKYE, BERNICE
 APPIAH ASAMOAH MARY
 ARKOH ROMEO
 AYISHETU ALI
 BASEPWAH LAWRENCIA
 DOGBO KOFI MAWUKO
 DWAA MENSAH MICHAEL
 ELLIASU ZAKARIA
 FOSU THOMAS
 GBENNEH BATIERKA JONAS
 GYABENG GIDEON
 HAMIDU ADNAN
 IBRAHIM YAHAYA
 IDDI FAROUK
 ISSAH LABBO ABDUL KUDUS
 KABLAN AMANI URBAIN
 KONLAN BAAMAN
 KWAKYE SINTIMWAA ANASTASIA
 KYEREMEH PRINCE
 MAHAMA ABDUL NAFIWU
 MOHADEEN M. FAIZAH
 MOHAMMED ABDALLAH
 MOHAMMED ABDUL-RAHAMAN
 MOHAMMED, TUSUWA SUMAILA
 MONDAM BABOTIN JOB
 MORRISON PATRICIA
 NANA AHI REUBEN FUACHIE
 NKEGBE EDEM DANIEL
 NSIAH GYAMFI LYDIA
 NTIAMOAH KYEI BENJAMIN
 ODAME BAFFOUR PEDDITTAH
 OFORI KOJO BERNARD
 OKOAMPAH BLESSED BENJAMIN
 OSEI AMPONSAH PORTIA
 OSEI BONSU PATIENCE MAGDALENE
 SEIDU IDDRISU
 SERWAAH PHILOMENA
 SIDIK POLIBU BARIKISU
 SOMUAH ROSE
 SULEMAN LARRY MANAF
 TAGUR, JABAL DOMINIC
 TESHIE ALBERT
 TUOPARE ANWOUNIE DIANA
 TWUM AMOAKO GLADYS
 WALENJA N-YEBI SIMON
 YAKUBU HAWAWU
 YEBOAH AKOSUA LADY
 ZAKARIAH ARISTIDE MUSTAPHA
  
  
THIRD CLASSNAME
 ABUBAKARI FAWUZIATU SIDDIQ
 APPIAH DOREEN BEMMAH
 KADIRI HAFIZ
  
  
  
B.ED EARLY CHILDHOOD CARE AND EDUCATION 
  
FIRST CLASSNAME
 SOMA ABDALLAH
  
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 ABDULAI MUSLIHU
 ABDUL-RAHMAN RADIYA
 ACQUAH OBENG ALBERT
 ADAM DEIMO MARTHA
 ADAM MOHAMMED
 AFIYA, ATOGBOBA REBBECCA
 AHENKORAH GYIMAH NANA AMA
 AKURIGO MICHAEL
 ALHASSAN ABDUL-KARIM
 ALI CHIEF ISSAH
 AMADU ALIMATU
 AMPONSAH THERESAH
 APAM ALHASSAN
 ARTHUR GRACE
 ASSUAH BENJAMIN
 BANIYAB SATIENIBIA AMOS
 BOAFO OFORI DANIEL
 DJANIE KAI MARY
 EGBU, STELLA IGBEAKU
 ENCHILI SABBINA
 EWUSIE, ROSEMOND
 FIATI DAVID
 HELOO SEDINAM JOYCELYN
 ISSAKA YAKUBU JAMILATU
 MOHAMMED HUMU KUSUM
 MOHAMMED YAKUBU
 MUTARI HAMIDATU
 OBENG OSEI LEWIS
 OWUSUA HAPPY
 RAZAK MOHAMMED
 ROMEO, EDWARD ATITSO
 SAMBA VIKUBA PORTIA
 SOORE MBABIL MARTIN
 SUMAILA ZENABU
 SUMANI ALHASSAN NABILA
 YAHAYA IBRAHIM
 ZORYIKU RICHARD
  
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 ABDULLAH ABDUL RAZARK
 AGYEMANG BOAHEMAA YAA
 AHMED KYEI FARIDA
 ANIM SARPONG KWAKU
 ANTWIWAA CHARLOTTE
 ASSAN KANDE SALMATA
 AYAMBA GREGORY
 BISINABA ALIMATU
 IDDRISS SULEMAN
 MOHAMMED ALI
 OWUSU GYAN SAMUEL
 SULEIMAN MARIAM
  
  
  
DIPLOMA IN DEVELOPMENT EDUCATION STUDIES 
  
  
PASSNAME
 ABASS BARIHAMA
 ABDALLAH ABDUL-KAHARD
 ABDALLAH SAMIRATU GUNU
 ABDUL HAKIM HUDU
 ABDUL KARIM ABDUL RAHIM
 ABDUL MAJEED RUFAI
 ABDUL RAUF A. ABU SAEED
 ABDUL RAUF MAISARA
 ABDULAI ABDUL HAKEEM
 ABDULAI MARIA
 ABDULAI RUHIYA
 ABDULAI SUALE
 ABDULAI TAWAIDA
 ABDULAI ZURUKANENI
 ABDULAI, BALUU MAGIDA
 ABDUL-HAMID ABDUL-AZIZ
 ABDUL-MAJEED RAHAMA
 ABDUL-MUMIN RABIATU
 ABDUL-RAUF MOHAMMED
 ABDUL-RAUF ZAHARAWU
 ABDUL-RAZAK SUHUYINI ADAM
 ABDUL-SOMED JAFARU
 ABU ISSAHAKU FAISAL
 ABUBAKAR, SARDIA
 ABUBAKARI MOHAMMED HARDI
 ABUBAKARI MOHAMMED MAHI
 ABUBAKARI MUNIRATU
 ABUBAKARI RAFATU
 ABUBAKARI SADIQ ADAM
 ABUBAKARI SHAIBU MOHAMMED
 ABUGRI CHRISTOPHER ISSAKA
 ABUKARI ABDUL-KARIM
 ABUKRI ISSAHAKU
 ADAM MEMUNATU
 ADAMS GAFARU LASISI
 ADOMAKO GLORIA
 ADU BOAHEN BRIGHT
 AFFUM KOFI WILLIAM
 AGGREY FIONA
 AGYEKUM AFRIYIE AKUA
 AHMED ABDUL WAHAB
 AHMED KHADIJAH
 AKURUGU, THOMAS
 ALHASSAN LUKMAN
 ALHASSAN MASAHUDA
 ALHASSAN MUSTAPHA
 ALHASSAN MUTIA
 ALHASSAN RASHIDATU
 ALI PASCALINE
 ALIDU HARUNA
 ALIDU SULEMANA
 AMADU AYISHA
 AMIDU ABDULRAHIM
 AMINU MOHAMMED SANI
 AMOAH FRANCIS
 AMUZU DELALI ABENA GLORIA
 APPIAH SAMPSON
 ASARE ABIGAIL
 ASARE BEDIAKO LORD
 ATAMPUGRE ANABIRE JACOB
 ATIIGA LARIBA MEMUNATU
 AYAMBA MAXWELL
 BABA MOHAMMED SAYUT
 BERKYE STELLA
 BILALI MUSTAPHA
 BINANBIBA PANBIN DANIEL
 BONZO JOSHUA KOJO
 BRAIMAH ABDUL-HAFIS
 BRAIMAH, ALHASSAN
 DANYAGRI GOMAH MUBARIK
 DARKO EMMANUEL
 DERY VALENCE
 DUKU, ALBERT
 DZOMEKU PAUL
 ELIJAH ENOCK DRAMANI
 FRIMPOMAA SARAH
 GAMBO KANYIRI PHILIP
 HAMIDU MARIAM
 HAMIDU SHERIF DEEN
 HARUNA ABDUL-FATAWU
 HUSEIN MOHAMMED NAZIF
 IBRAHIM ABDUL-SALAM
 IBRAHIM MOHAMMED
 IBRAHIM YASMIN
 IDDRISU ISMAIL
 IDDRISU PUUMAYA HUSEIN
 IDDRISU SA-AD
 IDDRISU YIRIBILA RUMAISHA
 IDDRISU, ALI
 IMORO AMEENA
 IMORO MOHAMMED
 INUSAH KAMIL
 ISSAH A BABA
 ISSAH ABDULRAZAK ALHASSAN
 ISSAH RAHINATU
 ISSAH SULEMANA
 ISSAHAKU ALHASSAN
 ISSAKA SERWAH PATIENCE
 ISSIFU IDDRISU
 JABITUK JOHN BIILA
 JANNY ZAKARIA AHMED
 JIBRIL SULEMANA
 KUUSANGNAYELE JONAS
 KWAW BENJAMIN EBOUR
 LAABIK SUGURUMAN THOMAS
 LANSAH HUDA
 LARTEY RHODA
 MAHAMA YUSSIF HAMDIA
 MAHAMUDU MARIAM
 MAHMUD WASIU
 MAPARE JOE NAMPARI
 MARFO AKOSUA JOSEPHINE
 MAWANGUL NTORIBI GIDEON
 MBAH C COLLINS
 MENSAH AGYEI GODFRED
 MENSAH BONSU KHADIJA
 MENSAH PATRICK
 MESUNKWA MAVIS
 MOHAMMED ABDALLAH
 MOHAMMED ABDUL RAHAMAN
 MOHAMMED ABDUL SAMAD
 MOHAMMED ABDUL-GAFAR
 MOHAMMED ABDULRAHAMAN
 MOHAMMED AYISHA
 MOHAMMED RUHAIMA
 MOHAMMED SHERIFF SHERIFATU
 MOHAMMED ZULAIHA
 MOHAMMED, ELLIASU
 MOHAMMED, HALIMATU SADIA
 MOHAMMMED ABDULAI
 MUAZU SHERIFA
 MUBARAK MOHAMMED ABDUL ILAH
 MUNIRU YUSIF
 MUSAH CHAMBAS HAJARA
 MUSAH FADILA
 MUSAH MOHAMMED NURUDEEN
 MUSTAPHA MAMBARU
 MUTARU ABDUL-HAKIM
 NAAH MORRIS
 NAMSO BAMAN
 NAPARI ABIGAIL
 NASARE ALHASSAN
 NASIRU FARIHAT
 NEINDOW TONG N SAEED
 NJORGNANDAM N. DENNIS
 NTIAMOAH M. FATI OWUSUA
 NUHU ABU HARIS
 NYARKO ABRAH EMMANUEL
 OFFEI RUKAYA JEMIMAH
 OPOKU WISDOM
 OSEI MAYFAIR
 OSEI RITA
 OSMAN AMINA
 OSMAN MUPHIDATU
 PRISCILLA TORTIMEH
 QUANSAH KOJO FRANCIS
 QUAYSON THEODORA
 RAMADAN IZUDEEN
 SAEED NAAYIF
 SALAM NAZIRU
 SALIFU ALHASSAN AMAMATA
 SALIFU BELAW
 SALIFU MOHAMMED
 SALIFU, SALAMATU
 SAMANI DANIEL
 SARAKPO GABRIEL
 SULEMANA ABDUL JALIL
 SULEMANA ABDUL-WADUD
 SULEMANA ARAMA JULIANA
 SULEMANA MEMUNATU
 SULEMANA, NASIRA
 SUMAILA MALIK
 SUMANI ABDUL HAMID
 SUWEIDU BINDA HAWA
 TAHIDU ALHASSAN
 TAHIRU ABDUL-AZIZ
 TAYIE ACKAH EDUKU
 TIE LYDIA
 TUFERU SALEEM
 TUFFOUR FRANCIS
 UGAN TINALIJE DANIEL
 USMAN MARIAM
 WONYE FATAWU
 YABDOW HUDU
 YAKUBU ABDUL-WADUD
 YAKUBU IDDRISU
 YAKUBU RAHAMA
 YAKUBU SHERIFATU
 YAKUBU YUSSIF KAYABA
 YAWSON NICHOLAS
 YUSSIF MAHAMA
 YUSSIF YAKUBU
 YUSSIF ZAKIA
 YUSSIF-UMAR IBN-KUNKUMI
 ZAKARIA ABDUL-AZIZ
 ZAKARIA ABDUL-FATAWU
 ZIBLIM LUKUMAN
  
  
  
  
BED BUSINESS STUDIES(ACCOUNTING OPTION) 
  
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 ABDULLAI M BASHER
 ABUGRI SAMUEL
 ABUKARI MANDEEYA SAMITU
 ACHEAMPONG K. BRIGHT
 ADAM MOHAMMED HABIB
 ADDAI RICCARD
 AGYEIWAA ABIGAIL BOSOMA
 AGYIRI DARKO REYNOLDS
 AL-HASSAN FATIMAH
 ALHASSAN YAKUBU SUALESU
 AMANKONA ISAAC
 ARZANE FRANCIS
 ASAKI MOHAMMED
 ASANTE OBED
 ASSAH ERIC
 ATISU, JEROME CHRISTOPHER
 ATTA DANIEL
 AWUDU MUSTAPHA
 DABIE KINGSLEY
 DIBKUU ANUWAR -SADAT
 FUAKYE MATTHEW
 IBRAHIM SAYIBU
 KUSI ASANTE
 KWASI, SILOAM PRAH
 MOHAMMED FUSHEINI
 MOHAMMED HANIFA
 MUSAH AMINA
 NGBAYAB GYAGRE JOHN
 OBENG KWADE SOLOMON
 OPOKU PHILOMINA
 OSEI ANKRAH
 OSEI ISAAC
 OWUSU, BOAMPONG STEPHEN
 PUKEY ALEX
 QUAICOE SIDANI ISAAC
 SAAHENE PRINCE
 SAAKA ABDUL-RAZAK
 SALIHU MOHAMMED AWAL
 WOLI KWASI EMMANUEL
 WUURAH BAGYILIKO FELIX
 YAKUBU ALHASSAN
 ZAKARIA IBRAHIM
  
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 ABDUL-AZIZ ABDUL-GAFARU
 ABDUL-RAHAMAN SUALIHU
 ACHEAMPONG OTU ERNEST
 ADOFO ELIJAH
 ADU-AMPAH ISAAC
 ADUSEI EDWIN PRINCE
 AFRIFA BRIGHT AMOAKO
 AGORBLA FAMOUS FAFANYO-K
 AHMED RUFAAHI, ZAKIYA
 AKORLEY, EDEM KOBBY S.
 ALHASSAN YASSANAH MUBARAK
 AMOAHSAH, COLLINS
 ANTWIWAA JOYCE
 APPIAH GYASI RICHMOND
 APPIANING FATAH GIDEON
 AZUNDOW PEZIEM JOSHUA
 BAMOMBE FLORA
 DARKWA RICHARD
 ESSEL TAKYI ANDREWS
 GYAN KWAME
 IDDRISU MANDEEYA BINTA
 KOMBOR ROLAND
 KORLEY PERPETUAL
 KUTTIN ADWOA OMEGA
 KYEREMAA ADWOA CONSTANCE
 MAHAMA BANCHINABA BINTU
 MBAPIKA ASEWINBIRE ANTHONY
 NSIAH ABIGAIL
 OFORI GORDON
 OWIREDU SAMUEL
 OWUSU DARKO SHADRACK
 OWUSU LYDIA GYAMFUAAH
 QUAGRAINE JENNIFER
 SIE ABRAHAM
 TEYE KORYOTSU VIDA
  
  
THIRD CLASSNAME
 ABUDU LUQMAN
  
  
  
BED BUSINESS STUDIES(MANAGEMENT OPTION) 
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 ABUBAKAR SANI ELHAM
 ADDAE BONNEY SIMON
 ARKOH GABRIEL
 ASARE CECILIA
 BOADI ALEXANDER ABOAGYE
 BRAKOH, JOSHUA ARMO
 CUDJOE SOPHIA
 DIDIANYI REUBEN
 FOSU EMMANUEL
 FRIMPONG PHILIP
 HARUNA ALIDU
 KESEKU ISAAC
 MARIFA ABDUL BASHIR
 MOHAMMED ABDUL SAMED
 MOHAMMED AWAL
 NKETIAH THEOPHILUS
 NTIMAH KOJO ZACHARIA
 PRAH RICHARD
 SAN LAZARUS VURMAH
 UMAR SUNGUMO AMAMATA
 YAHYA NASIBATU
 YAKUBU ABDUL RAUF
 YENYI DOMOBALA ATHONY
 YIRENKYI ERIC NYARKO
  
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 ABDULAI KANGYIRE SAMADU
 ABDULAI RUFAIDA
 ABIIRO MAXWELL
 ABUGRE LILIAN DONG
 ADAM RUFAI
 ADAMU DIYATA ADJIA
 ADDO MARK
 AGYEIWAA AGNES
 AGYEKUM JOSEPH
 ALI CISSEY ABDUL RAZAK
 ALI HEBATU
 AMANKWAH BRIGHT
 ANKORMAH BISMARK
 ANTWI ALEX
 ANTWIWAA DORA
 ANWOBOR BENJAMIN KWAO
 APEKU KINGSFORD PRINCE
 ASRAKU BENJAMIN
 ASSIFUAH PHILIP
 AYERIGA, ATANGA PATRICK
 AZUURE LINDA
 BABA MOHAMMED KHADIJA
 BIOH KINGSLEY
 BOAKYE ADWOA SERWAA
 BRENYA SAMUEL
 BUAH ESTHER
 DAMALENIRA AWE MATTHEW
 FUSEINI ABDUL-SOMED
 HABIB FAIRUZA
 IDDRISU JEREGU BASHIT
 ISSAH UBAIDU
 KUUMANE RUTH
 KWAKYE SERWAA ESTHER
 KYEREMAA GIFTY
 MENSAH EBENEZER
 NABIA ADAGWEOBONO GIFTY
 NARH FRANK
 OWUSUAA EUNICE
 POMAAH VICTORIA
 SALIA ISSAH
 SEIDU ABDULAI
 SHAKIR ALIYATU
 WAYO FAYIZA
 YAHAYA ABDUL-WAKIL
 YEBOAH RICHMOND
 YIDDANA NAJAHAT
 YUSSIF IDDRISU MBELAYIM
  
  
THIRD CLASSNAME
 IMORO MOHAMMED AWAL
  
  
  
BED SOCIAL SCIENCE(ECONOMICS OPTION) 
  
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 ABDUL KADIRI RAIHANA
 ABDUL-HAMEED SAMUNDEEN
 ADDO CLEMENT
 ADU DEBRAH EMMANUEL
 ANSAH BENJAMIN
 ATINDANA ELIJAH
 DANLADI AZIO CLEMENT
 FIATTOR KAFUI IRENE
 KANKAM NOAH KWARTENG
 MUMUNI SIDIK SAABIT
 NJAFUNE JERRY
 OWUSU FRANK
 TAKYI ASANTE OBED
 YAKUBU IBRAHIM ABUBAKARI
 YAKUBU YUSSIF
  
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 ABDULAI TAHIRU
 ADALIBA ASALIWE EVANS
 ADU GYAMFI ALOYSIUS
 AHENKORAH OFORI PATRICK
 ASANTE ASAMOAH ERNEST
 BONGUU ANTUOGWENE FRANCIS
 DANSO CHARLTON
 MOHAMMED HUZAIFA ABUBAKAR
 NAMUK NAKOJA VINCENT
 NTI SARPONG KOFI
 SARFO ANTHONY
 YUSSIF ALIDU
 ZAKARIA SALIFU IBRAHIM
  
  
THIRD CLASSNAME
 MUHAMMED ADIGUN LUKUMAN
  
  
  
BED SOCIAL SCIENCE(GEOGRAPHY OPTION) 
  
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 ABANG NKALIGUL BLESSING (REV. SISTER)
 ABDUL SAMED IBRAHIM
 ABUBAKARI IBRAHIM
 ADOBOLI KODJO EDEM
 ADOMAKO AMANFO OFORIWAA
 ADUSEI KOJO JOSEPH
 AGYANIM BOATENG BENJAMIN
 AJET-NASAM GERTRUDE
 AKOTINBEY, ABEL A.
 ANKAMAAH SARAH
 ANYORMI JOHN.K FOSTER
 ASAMOAH SEREBOUR HENRY
 ASARE EBENEZER
 ASARE POKUA YVONNE
 AYOMAH MICHAEL AWUNTIRIM
 BAFFOE ALEXANDER
 BAFFOUR ODONKOR AWUAH
 BOATENG BISMARK
 DONKOR HAYFORD
 DUKU KOFI ABRAHAM
 FOSU GIDEON
 ISSAH OSMAN
 KONADU GIFTY
 MOLONAA EUNICE
 NAAH CHRISTINA
 OFFEI OWUSU EMMANUEL
 SAM EUGENE
 TAKYI PATRICK
 YEBOAH - FRANKLIN
 YUSIF HAMZAH
 ZUMOH- BALIGI NOBANOE
  
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 AHEDOR ABIGAIL
 AHMED ANWAR
 ALAFIISA RICHARD
 AMANKWAAH ABRAHAM
 AMOAKO KING
 ANUGA DENICIA
 APRAKU TIMA RUTH
 ATAMBIRE JUDY AMINATU
 LAMBONGANG GABRIEL
 MENSAH GYIMAH NANA
 MUMIN AFIATA
 NTEBI JOSEPH
 OBENG, ANITA ADUBEA
 TENGSO YEDORBOH SAMUEL
 WILLIAMS LARTEY HENRY
 YEBOAH JOSEPH
  
  
THIRD CLASSNAME
 PREMPEH GEORGE
 OWUSU ATOBRA KWADWO
  
  
  
BED SOCIAL SCIENCE(HISTORY AND POLITICAL SCIENCE OPTION) 
  
  
SECOND CLASS (UPPER DIVISION)NAME
 ABDULAI UMAR-FAROUK
 ABOAGYE DACOSTA CHRISTIAN
 AMANKWA REINDOLF
 APPIAH BOADU ISHMAEL
 ASANTE NANCY
 AYARIGA BAWA PETER
 DERY MWINTUUR MARGARET
 IDDRISU IMORO
 NAMBEH JOSEPH
 SIADI SANUSI
 SUNDIATA TELLIRIBEY ISAAC
  
  
SECOND CLASS (LOWER DIVISION)NAME
 ABUBAKARI NURIDEEN
 ADUTWUM SERWAA LOUISA
 AGYARE, OKYERE KINGSFORD
 AIDOO THOMAS
 AYAMBA MERCY
 DANSO BILSON
 MUSAH ADIZA
 OKEIBUNO DAVID
 OWUSU ASARE BERNICE
 TABIRI JONATHAN
 ZACHARY, MOHAMMED
  
  
  
POST DIPLOMA IN BASIC EDUCATION 
  
PASSNAME
 AMOABIL K PETER
 BAYUO BANASO JULIOUS
 IBRAHIM ISSAH
 MOHAMMED WALIA
 MUSAH SHERIFATU
 YAHAYA IMORO
 ZAKARI MUHAISIN
  
  
  
MPHIL IN DEVELOPMENT EDUCATION 
  
PASSNAME
 ADANURA, RAYMOND
 A-ENGTARA , JOSHUA
 ETEN , SIMON
 SALIFU, SAMUELKASSIM
  
  
MPHIL. AGRICULTURE EDUCATION 
  
PASSNAME
 ADOMBIRA-NABA , ELIZABETH
 CHIBELITU, EMELIA
  
  
MPHIL. TRAINING & DEVELOPMENT 
  
PASSNAME
 ABDULAI , PAULAWE
 ASUMPIKO, MATHEW MBABILA
 BUKARI , ADAM
 MOHAMMED , ADAM WUMBEI
 MOHAMMED, ALIDUMURTALA
 OSMAN, BEN ADAMS
  
  
POST GRADUATE DIPLOMA IN EDUCATION 
  
PASSNAME
 ADAGWINE, GIFTYAWINIBONO
 ALJUMAH, WERELYHASSANA
 ASIEDU , EMMANUELKWEKU
 AVORKAH, CARL