SCHOOL OF ALLIED HEALTH SCIENCES
   
DOCTOR OF MEDICAL LABORATORY SCIENCE
   
PASS NAME
  ABUDU RAHAMANI ABU
  ADAM-YAKUB ABDUL-NASIR-DEEN
  AKILLA AWE MARTIN
  ALABIRA IDDRISU ALHASSAN
  AMOAFO KWADWO PRINCE
  AMUZU SODOKE PRINCE
  ANKRAH NII OTINKORANG JACOB
  AWINIBUNO ABOWINI NCHOR IGNATIUS
  BASINGNAA ANTHONY
  MENSAH ASIMADU ISAAC
  OSEI MENSAH KENNEDY
  OSEI NYARKO YAA
  SACKEY SEBBIE DAVID
   
   
   
BIOMEDICAL LABORATORY SCIENCES
   
SECOND UPPER NAME
  ABDUL WAHAB KANNDE .M.
  ABOAGYE OPOKU MENSAH
  AHMED ALHASSAN
  ALHASSAN WALIDA
  BAANUO VITUS
  BOBZAH BERNARD POTOSO
  DANUOR PUONYIN STEPHEN
  DAUD SAMIRA
  DEBERU, NANGKUU
  HOMUAME, JENNIFER MAKAFUI STEPHANIE
  HUSSEIN, ABDUL HAKAM
  LAWAL, SADIA ALIMATU
  MENSAH BISMARK
  NAPARI HAMDIATU
  ZAGHE, GRACE
   
SECOND LOWER NAME
  NAAH SABIE AARON
  OSUMANU NAHIMATU
   
   
   
B.ED HEALTH SCIENCE EDUCATION
   
SECOND UPPER NAME
  ABDULAI NAPARI
  ABDULMUMIN LAMI WAZARIAT
  ABILLA ELIASU ATUBIGA
  ACHEAMPONG CHRISTIAN
  ADUO REBECCA
  AFOKO PERSUES
  ALHASSAN IDDRISU ABDULLAI
  ALI GIDEON AMAKAMA
  AMPONSAH MARTIN YEBOAH
  APPIAH FRANK
  ASARE SOLOMON
  ATIMBEY AUGUSTINE A.
  ATULE RICHARD
  AWINI MARTHA
  AWUNI MARGARET
  AYAMBA BABA BISMARK
  BABA PRISCILLA
  BAIDOO JENNIFER
  BAWA KANDE KHADIJA
  BAZIGHA YAKUBU CALLISTUS
  BEDIE PATRICK
  BEKOE CHRISTIANA
  BUHARI GUNU YUSSIF
  CANCHEON ANSELM
  CHANASE MARY-ANNE
  COFFIE, ABIGAIL ESINAM
  DARI SADICK
  DUBURE BANBUR EMMANUEL
  FARI ALON ISSIFU
  FORH GODSWAY
  ISSAH TURI ZUL-HAQ
  JELIL WADUD
  KULMA KANJIRIBI JACOB
  KYERAA MAVIS
  LETSU WISDOM
  NTAWAN UWUMBORJA JOSHUA
  OBED UWUMBORCHE NKANDIN
  OWUSU ENOCH
  SAKARA IBRAHIM ABDULAI
  SEIDU HARUNA
  TENDE FRED KAFUI
  WIREKO SOLOMON
  WOMPONG MICHAEL APPIAH
  YEBOAH BESSEAH ERIC
  ZAKARI ABDUL FATAWU
   
SECOND LOWER NAME
  ABDUL-RAHAMAN ABUDU
  ADAMS RUKAYA
  AKLI YAO GEORGE
  ALHASSAN YAKUBU SALIFU
  AMADU SUWEIDU
  ANADJOE JOSEPHINE
  ANKOMAH REBECCA
  AWAL UMAMATU
  BAIDOO RACHAEL
  DAMPSON ANITA
  DANKWAH NYARKOH ERIC
  DARKOA BAAH ALBERTA
  DONKOR SOLOMON
  FUSEINI HAMZA
  IDDI ZIBLIM YAKUBU
  ISSAH HAWAWU SEINI
  ISSAH ALIMATU SADIA
  ISSAH HAWAWU
  ISSAH MAMATA
  KWEI HANDY
  MASHUD FUSEINI ALHASSAN
  MMOROH NANA MATILDA
  MUNKAILA AMIN
  NEWMAN EMMANUEL
  NUHU SUWEIBA
  NWANYI WILLIAM FULBERT
  NYAKPO WONDR COLLINS
  OFORI-ATTA WILLIAM
  OKYERE BENEDICTA
  OSMAN ABDUL-SAMED
  QUAYNOR KAKUOR FLORENCE
  SAAH AFRAM JOEL
  SARPONG JOACHIM EUGENE
  SERCHIM, KWAME CLEMENT
   
THIRD CLASS NAME
  AMOAKO KARIKARI EMMANUEL
  MOHAMMED .A. AMULUGU
   
   
   
BSc. MIDWIFERY MODULAR
   
FIRST CLASS NAME
  JOHNSON AYISHETU EDNA
   
SECOND UPPER NAME
  AGANDAA AGANA DIANA
  AKUBORI, DIANA
  ANGAKUMPO TALATA DORITHY
  ATIBILA REGINA MBO
  AYAMBA, SHEILA AMOMBA
  AZURE, SALAMATU ESTHER
  BADII REGINA
  BAKARI, GENEVIEVE SIRINA
  ISSAH, RASHIDA
  KANYOMSE, MABEL KANYIMSE
  KUMASSEY, MILLICENT AMMA
  MOHAMMED JEMILA
  NANTOGMAH, RUHIYA
  NKANSAH KYEREMATENG REBECCA
  ODONKOR CHRISTIANA C
  PWAMANG, DOROTHY ANUKEM
  SAPIO, MINA
  SOWAH PATIENCE
  SULEMANA, ZARATU
  TIKO, MERCY
  YAKUBU, FAIDATU
  YENTUMI GERTRUDE
  ZIBLIM MUSAH ASANA
   
   
   
BSC COMMUNITY NUTRITION
   
FIRST CLASS NAME
  ALI ZAKARI
  DONKOR EBENEZER
  TIBLA MOARI
   
SECOND UPPER NAME
  ABDULAI NASHIRU
  ABDUL-SAMED SA-AD
  ADAMS, ABDUL-GANIYU
  ADJEI OJOBI FELIX
  AMAANA SAMUEL
  ANABA DORA
  ANTWI MERCY
  APOTSEY MAWUSI PEARL
  ARATUO JOSEPH
  ARMAH BLAY EMMANUEL
  ASANTE BENJAMIN
  AYARIC AKANPOTIKUM CLIFFORD
  BARGREY ATUBIGA DAVID
  BAWA KARIM ZARATU
  CHIKPA NFURBICHE CLETUS
  DANQUAH AMA AGYEIWAH
  DEGBEY, ESINAM VINCENTIA
  DOKURUGU NASURUDEEN
  DONKOR YENZU
  DRAVIE KWAME LIVINGSTONE
  FAHEEM FARZANA
  GYEKUU-DER NICHODEMUS
  HARUNA Z. ABDUL-KUDUS
  HUSSEIN SULEMANA
  ISSAKA SIBIRI LINDA
  ISSAKA YAKUBU
  KPORHA ALEXANDER
  KUTAAR CHRISANTUS
  KUUPER ISAAC
  MAHAMA BAYORBO HUSSEIN
  MENSAH RICHARD
  MOHAMMED ABDUL-RASHID
  MOHAMMED HAKIM LUKMAN
  MOOMEN LATIFA
  MORO FUSEIN
  MUSTAPHA FIRDAWSU
  NINSON REGINALD JOHN
  NTIRI OWUSU KWAME DAVID
  NYAABA KANIA WINIFRED
  NYAR, NOMO IRENE
  OPOKU TWUM WILLIAMS
  SEIDU ABDUL-RAZAK
  ZUBERU, OSMAN
   
SECOND LOWER NAME
  ADUSEI DONKOR KWADWO
  AFFUL, CHRISTABEL ADJOA
  AGYEIWAA PATIENCE
  AHMED BABA SULEMANA
  AHMED MOHAMMED AWAL
  AKOWUAH ROSE
  ALHASSAN DANDAWA SALWAH
  AMANIAMPONG MARGARET
  AMENYEGA EKPE SALOMEY
  ANKAMAH ANING ISAAC
  ANKRAH TWUMASI
  ANOKYE OLIVIA
  APPIAH EBENEZER DAVID
  APPIAH EWURAKUA SHEILA
  APPIAH SAMUEL KWAME GYAN
  ASAAH AYINE EBENEZER
  ASARE MICHAEL
  ASIEDU MAUD
  ASUM CHRISTIAN
  BAGHRI AMATUS ANNIENU
  BAKARI ALEEKYAA
  BASEMAH NABIL GILBERT
  BEBLEY L.A EMMANUELLA
  BOATENG OSAAH VICTORIA
  BOLA EMMANUEL
  DAUDA ABIOLA SA-ADU
  DONKOR KYEI CHRISTIANA
  FIAFOR GILBERT
  FRIMPONG SERWAA OPHELIA
  GRUNISKY LORETTA ALIJAH
  GYANE MIREKU PHILIP
  GYEYIR DIANA NUO-ERE
  GYINDE ABENA ESTHER
  IDDRISU HABIB
  IDDRISU NUHAA
  ISSAHAKU ABDUL RAHIM
  ISSAHAKU MOHAMMED AMIN
  JOBIC, NAGYAT
  KAMWININAANG K. STEPHEN
  KOMBAT YENUBAN THOMAS
  KWAW EBENEZER
  KYEI BAFFOUR ABIGAIL
  KYERE REUBEN
  LANWOMSO GLORIA
  LASISI MULIKA
  MAHAMA AWEDANA VICTORIA JAMILA
  MANU ASANTE
  MIJIDA BIIMAT RUFINA
  MINTAH STEPHEN
  MOHAMMED LATIFATU
  MUMIN ZAKARIA
  NINWIE VINCENT
  NYAMEDOR EVANS COURAGE
  OCLOO YEBOAH EZEKEL
  OCRAN ELIZABETH
  OHENE-AMPOFO OHENEWA
  OSAFO AGYEPONG EMMANUEL
  OSEI PRINCE
  OSMAN ZAKARIA
  OWUSU NANA ADJOA
  PAUL EZEKIEL BEKAMBA
  RAUPH SHAMILA
  SALIMA SALIFU
  SEIDU ALIMATU SADIA
  SOMUAH IRENE
  SUHAIB NIMBANG IBRAHIM
  TIA HULDAH
  TIBIRU CLEMENCIA
  UJAGBA N. DAVID
  WOGUNAA KANSIGREE FRANCIS
  YAKUBU IDDRISU
  YAKUBU MUTAWAKIL
  YENZIE SAFIA
  YUSIF CHENTIWUNI MARIAM
   
THIRD CLASS NAME
  ADAM BILKIS
  BOADU SARAH
  BOATENG DEBORAH
  ESSAH NANA COLLINS
  MOHAMMED SITA UBEIDATA
  OFORI EMEFA HILDA ADJO
  WOGBLOEHO DZIDEFO
   
   
   
BSC NURSE PRACTITIONER
   
FIRST CLASS NAME
  TIBU, REGINA AMEWOSI AKOSUA
   
SECOND UPPER NAME
  ACHEAMPONG, AKUA GYAMFUA
  AGYEMANG, RICHARD
  ANKORA, DANIEL KWASI
  APOORI, DANIEL ANAMBOLUK
  APUSING, JOHN
  ASAM, ASAMANDE ACHINGOES
  ATSEM SIMON
  AYAMBA, SIMON
  AYENU-PRAH, ISHMAEL
  BREDZEI, PRISCILLA PRAISE
  BUKARI, ADAMU
  BUKARI, ISSAHAKU
  COFFIE, ABIGAIL ESINAM
  DAKUBO, JOSHUA DORYIRI
  DAPILLAH, KILIAN
  DONGBALLE, FELICIA
  DONGYILE, FABIAN BK
  KABRE, JOSHUA WANIYEL
  KASSIM, FAISAL
  KONLAN, STEPHEN TIITA
  MOHAMMED GAFARU
  NEGNAMON, JAMES
  OSEI, ISAAC SARFO
  OSEI, OBED
  QUAYE, SAMUEL ANTIE
  TANG, RICHARD KPIEOBASAANA
  YELPOE , ENOCH WILLIAMS
  ZAKARIA, MOHAMMED
   
   
   
BSC. NURSING  
   
FIRST CLASS NAME
  AHIALEY BERTHA
   
SECOND UPPER NAME
  ABAH GEORGINA ABOJOKA
  ABAIDOO, ABIGAIL
  ABDUL-AZIZ MARIAMA
  ABOO ADELIWINE ANTHONY
  ABORA AWOLEMAI RUDOLF
  ADAMS SHIRLEY
  ADDY REBECCA
  ADIGNYOKE ASAMPANA ANTHONY
  ADJEI JOHN WALKER
  ADJEI KWAKU FELIX
  ADUA ABATISUM FELICIA UNITY
  AGASIBA ARUK EMMANUEL
  AGEDE PETER KOFI
  AGYEI BARNIE FRANCIS
  AGYEI ENOCK
  AHENKORAH DACOSTA
  AHMED TIJANI BASIMA
  AKOO MATTHEW
  AKOWUAH RANSFORD
  AKUDUGU MMAWIN
  ALANE SOLOMON
  ALEZINA BRINATY MARK
  ALHASSAN RAHINATU
  ALHASSAN ABDUL KARIM
  ALHASSAN SAHAMUDEEN
  AMADU,SAMIRA
  AMANKWAH GAYHEART
  AMOFA ALBERTA
  ANAABA AZOEYA ERNEST
  ANABA, CLIFFORD YINGUR
  ANDANI MOHAMMED
  ANKOMAH LOUIS
  ANTWI HENRY
  ANTWI RITA
  APALBOKA SUSANA
  APPIAH PRINCE JUSTICE
  APPIAH, FRNK KWABENA
  ARKOH JOSEPH KORANTENG
  ASAMOAH AGYAPOMAA JACQUELINE
  AVEMEE ANTHONY
  AYAMBA BENJAMIN AWINI
  AZAM AYIMOLGA MARK
  BARAH ANYAWIE UMUHADI
  BIRIBIA GIDEON
  BOAKYE ATAA PRISCILLA
  BOATENG WALTER
  BOGBIRE YENBAARE JAMES
  BOMEH GORDON
  COLLIN ASARE
  CUDJOE SEFA JOSEPHINE
  DAKURAH HENRITTA
  DASANA DICKSON DRAMANI ANIFA
  DEBRAH KOFI OMARI
  DERBILE MWENBUOBO RAINA
  DERY KUUNIFAA MATHIAS
  DOSOO KORKOR JACINTA
  DUUT AZUMAH
  DWAMENA ESTHER
  DZOMEKU PETER
  EFFAH, BENJAMIN
  ENNING KOTORKA K. LOUIS
  ESSIENYI SOLOMON
  HABIB RABIATU HAMISU
  HAFIZ OKASHA BINKAMAH
  HONKANI PHILIP
  IBRAHIM MOHAMMED
  IBRAHIM, HALIMATU-SADIA
  IDDRISU FAWZIATU
  ISSAH WUMBEI ANDANI
  JIA PHILIP ANAMEGA
  KOFI OSEI-DUAH
  KURYANG LUKE
  KWOFIE ABENA JENNIFER
  KYEREMEH A.EMMANUELLA
  LANI MOSES
  LARBI OPARE SAMUEL
  MAHAMAH AJILKO DONALD
  MANU CONSTANCE
  MANU GYASI FOSTER
  MESUNA RAMATU
  MOHAIDEEN MASHROOR
  MOHAMMED MARIAM
  MOHAMMED MUNIRATU
  MOHAMMED WUNNAM SUALLEY
  MUNKAILA RASHIDA
  MUTARU ABDUL -MANAF
  NDEKUGRI BEDUMAH HALIDU
  NIBEEN GAETEN
  NIMAKO KONADU COLLINS
  NYARKO ABENA BRENDA
  NYORKA EDNA
  OFORI ATTA LEWIS
  OKAFOR ONYEKACHUKWU STELLAMARIS
  OKAI DANIEL
  ONYELUSI EVARISTUS
  OPATA HAMDARATU MATEKO
  OPOKU ALEXANDER
  OPOKU FAUSTINA
  OPOKU JOSEPH TABIRI
  OPOKU MICHAEL
  OPOKU TIWAA
  OSMAN KASANGA HAMDIA
  OSMAN RUMZIA SUNGSUMA
  OSMAN WUMPINI ZUBAIDA
  OWUSU MERCY
  OWUSU, BONSU WENDY
  SAKYI ABRAHAM
  SENADJU MARGARET
  SERWAA MABEL
  SIJAABOM LAZARUS
  SULEMANA HAWUSHETU
  SUMANI MARIAM
  SURAJ BAYARI
  TAMAKLOE-HORMENU FELIX
  TEE GBOLO CYNTHIA
  TEYE YOMOR PATIENCE
  TUFFOUR ELIZABETH
  TWUM ERNEST
  TWUMASI ISAAC
  WELVA KWABENA
  YAKUBU NAMAWU
  YUSSIF RASHIDATU
  ZIEM ROLAND
   
SECOND LOWER NAME
  AAZANE BASIL
  ABDALLAH MOHAMMED TAWFIC
  ABOAGYE RICHMOND
  AKANTEYAM SANDRA SEDOLA
  ALHASSAN MOHAMMED
  ALHASSAN PUUMAYA RAHAMA
  AYARIBILLA-MOHAMMED AMINA
  BAAWOBR COMFORT
  DUMAKAWE JAMES JIMAH
  FOLI LAWRENCIA
  KENETEY DAVID
  MOHAMMED AWUDU
  MOHAMMED WAHAB AISHA
  MOHAMMED YAHAYA MUSTAPHA
  MUMUNI MOHAMMED NAJIMUDEEN
  NARTEY NAA T. PRISCILLA
  NDEGO SEIDU RAFIA
  NUWOMEGBE KWAO MICHAEL
  ODAME CATHERINE
  OMENE ABIGAIL ISHIOMA
  SARFO JULIANA
  SAYIBU NURATU
  TUDZI ADZO FAFALI
  YEBOAH REBECCA
   
   
   
BSC. NURSING MODULAR
   
FIRST CLASS NAME
  ASAMOAH ARTHUR, FREDA
   
SECOND UPPER NAME
  ABDUL-DRAMANI, FATI STELLA
  ABOLGA VICTOR
  ABUBAKARI FATAHIA
  ADAM DONKOR NORA
  ADAM, ABDULAI SHERIFF
  ADAMS AL-JANATU FIDAUS
  AFAYA ADONGO RICHARD
  AGYEI-FREMPONG PRISCILLA
  AHIABLE DANIEL
  AHMED ARIMIYAO
  AHMED MOHAMMED HADI
  AKORLE JOYCE
  ALHASSAN MARIAM
  ALHASSAN BABA ALHASSAN
  ALHASSAN HASSAN
  ALHASSAN MUMUNI FADILATU
  ALHASSAN WUNPAGA BALKISU
  AMADU SUMANI RASHIDA
  AMOSHIE APODITA PATRICIA
  ANALA DEYAAKA BERTRAND
  ASAANA THERESA
  ASAKEBOBA AJANABA PHILOMENA
  ASENTE GIDEON
  ASSOROW, KWOJORE VITUS
  AZALEKOR DEBORAH
  BAFOH, AWITI SALOMEY
  BENEB CHRISTINA
  BIA-NAAH W. SHIRLEY
  BIYO, SIMON NTE-AJAL
  BUGRI KANYETI MARESE
  DANKE KAPURI BERNICE
  EYRAM AHIATAKU
  GBIEL FIDELIS MAAKYEKUU
  GBOGRYANG MARGARET
  IDDI EMILIA
  IDDRISU MOHAMMED TAMIMU
  IDDRISU OSMAN ABU
  ISSAH RAHAMATU
  ISSIFU ADJEI AYISHETU
  ISSIFU ALI
  JARGA MARY
  KAFARI PAULINA
  KANTON FATIMA JOYCE
  KODUAH, ASANTEWAA BARBARA
  KOLOG N. MICHAEL
  LANGE EMMANUEL
  MAHAMA MUSTAPHA
  MAMANI, DORKURGU IBRAHIM
  MELIGA ERIC AYAMBIRE
  MOHAMMED SALIM - A SALIM
  MORO, JACOB
  MUDASIRU RUKAYATU
  NSIAH ROSELINE
  NSIAH, THERESAH
  NTIAMOAH BERNARD
  OSMAN MATINA
  OWIREDU BAMPOH FELICIA
  OWUSU-TOKU, PRINCE
  PUTIERU ZIEM ROSE
  SAKNA KORPONE JOSEPH
  SALIFU RASHID
  SOYEH MILLICENT
  SULEMANA ABDUL-WAHID
  SULEMANA MASIRATU FRINJEI
  THOMPSON REBECCA
  TIGAWUTI, KADUA
  TIWUOBU PHILIP
  YAHAYA - NAWAL
   
SECOND LOWER NAME
  MOHAMMED KANDE AYISHETU
  NUHU, SAHADATU