FACULTY OF MATHEMATICAL SCIENCES
   
BSC ACTUARIAL SCIENCE
   
SECOND UPPER NAME
  ABAGNA EMMANUEL
  ABDULAI ADAM MOHAMMED
  ABU VICTOR
  ACKAH FREDERICK
  ADJEI ADJETEY RICHARD
  AKAN-NYAATEMI AKANLIKSIUK JOSEPH
  AMEDIKU MAKAFUI ANDREWS
  AMO-ADDO ERIC
  AMOAKWAH ENOCK
  AMOH ASANTE SAMUEL
  AMPONSAH ESSAH EVANS
  ANYIGBA KOFI MENSAH ALFRED
  ASARE JESSIE MERCY
  ATAKLI BLESSING AMOS
  ATROR KWASI CEPHAS
  AVEDZI EMMANUEL
  AWUDEY MANASEH
  AZASOO AMA MAKAFUI
  BAAH LAWRENCE
  BANGEE RAYMOND
  BOAMPONG KOFI SETH
  DAUDA OSAMU-DEEN
  DAWUKPOR ELIKPLIM
  DORLLAH KOFI YUSSIF
  GYAMFI PRINCE
  KOOMSON KWESI EMMANUEL
  NABIL NICHOLAS
  NAMALI, NASUNTAA FRED
  OWUSU-ELIEL EZRA
  PUOVIEL YENGBAAR EVANS
  SHIKI KOSSI SAVIOUR
  TORNYI KWAMI ERIC
  ZOOGAH RAPHAEL
  ZUBERU NAZIR
   
SECOND LOWER NAME
  ABORVOR MENSAH LINUS
  ADDAI YAWAH MELODY
  ADDOM SEMEKOR BLESS
  AIDOO ABIGAIL
  AKROBO BLESS
  ALHASSAN MUNIRU
  BATAMYA, ADINGA BASHIRU
  BIO UZAIFA
  DONKOR BOATEMAA ADELAIDE
  HORSOO HENRY
  KWATIA MANUKURE GEORGE
  MOHAMMED MAHER IBRAHIM
  OFORI JOSHUA
  OSEI APPIAH DANIEL
  OSEI-BOBIE AFUA LISA
  TORNU ETORNAM WISE
  VUVOR ETORNAM
   
THIRD CLASS NAME
  TUOGALI DANIEL
   
   
BSC FINANCIAL MATHEMATICS
   
SECOND UPPER NAME
  ACKUMEY LOUIS
  ASANTE EMELDA
  DOE EMEFA ANITA
  KANUBALA DORMAH DEBORAH
  MOHAMMED ABDUL RAFIK
   
SECOND LOWER NAME
  ANKOMAH DOMINIC
  TENZAGH LOUIS
   
THIRD CLASS NAME
  GYAMERAH MICHAEL
   
   
   
   
BSC MATHEMATICS WITH ECONOMICS
   
SECOND UPPER NAME
  AKASI KOFI ROBERT
  AKLAMANU PRECIOUS
  AKORBILA FELIX
  AMIHERE PATRICK
  ANNAN YAWBOYE MICHAEL
  APPIAH EBENEZER
  ARHIN EMMANUEL
  AVORNU ERIC CLINTON
  BROBBEY KOFI JOHN
  ENYAN ERIC
  HUAGO KOJO FREDERICK
  IDDRISU ABDUL-RASHID
  NEEQUAYE SOLOMON
  NKANSAH FREMPONG BISMARK
  OFOSU YEBOAH JOEL
  OKRAH TETTEH NICHOLAS
  OKYERE ADJEI EMMANUEL
  SIITA A HANIAT
  TETTEH ATTOH SOLOMON
  TUBLU EYRAM RAYMOND
  YAHAYA ABDUL-RAZAK
   
SECOND LOWER NAME
  AGULA MICHAEL
  AGYEI FRIMPONG PHILIP
  ARMAH AGYEMAN EMMANUEL
  ARYEETEY FRANCIS
  DOE SAMUEL
  IGE SUNDAY OLAYEMI
  ISSAHAKU FAISAL
  KORANTENG ARKO SETH
  KYEI OWUSU EBENEZER
  MENSAH MARK
  NINIA BAPINAGATA KASSIM
  ODAME CHRISTOPHER
  OPOKU FRIMPONG REXFORD
  OSEI OWUSU MAXWELL
  PARTEY FRANCIS
  PETER ZACHARIAH
   
THIRD CLASS NAME
  ANARHO CHARLES
  OSEI, GEORGE
   
   
   
BSC PURE MATHEMATICS
   
SECOND UPPER NAME
  ADDO-ADJEI NANA VINCENT
  AJEGA-AKEM STEPHEN N
  ALHASSAN MOHAMMED
  ARIZE EMMANUEL
  BOAKYE SOLOMON
  BOYE AWULEY DAVID
  MENSAH DENNIS
  OPPONG STEPHEN
  OSEI ASABEA LAWRENCIA
  SEINI TOUFIC
   
SECOND LOWER NAME
  ABDUL-RAHAMAN NASHIRU
  CUDJOE KOFI RICHMOND
  NDEOGO ANANE PAUL
   
   
THIRD CLASS NAME
  PEPRAH AMA LINDA
   
   
BSC STATISTICS  
   
FIRST CLASS NAME
  SUBOI ZENABU
   
SECOND UPPER NAME
  ADAMA KEITA
  AGBORLI AMBROSE
  DOKU ISAAC
  ENNIN EBOW FREDRICK
  GBORBITEY TORGBOR STEPHEN
  MUMUNI NAPARI HANIFATU
  OWUSU FELIX
  TEDEKU JUSTICE
  VOEGBORLO PAUL SETH
   
SECOND LOWER NAME
  ADUHENE VERA
  AKUTA ERIC
  BOSSMAN, NAMAL J. B. PRINCE
  DARKO HAYFORD
  MAISON CHARLES
  OWARE KABEY SAMUEL
  TWENE AUGUSTINE
   
   
BSC COMPUTING WITH ACCOUNTING
   
SECOND UPPER NAME
  ADU EVANS
  AKONDOH EDWARD
  ALHASSAN IDDRISU WALILU
  ALLOTEY KPAKPO LESLIE
  AMETEFE EDEM
  AMPIAW JOE MICHAEL
  ATOALING ALIU ALUGBADEK
  BAAFO SAMUEL
  BAIDOO REBECCA
  BEDU KWABENA EMMANUEL
  BIEFO DESMOND
  COLLINS OWUSU
  DWETE SARPONG MURPHY
  EGYIR JOSEPH
  GYAN APPENTENG WILLIAM
  MENSAH GIDEON
  MOHAMMED BABA YAKUBU
  MORDEY YAW DAVID
  NYAME NICHOLAS
  OFORI, KINGSLEY NKANSAH
  OWUSU MIKE
  PAGASE DAVID
  SARFO, FRANK
  SEIDU ADAMS MUMUNI
  SEY KWAMENA ERIC
  TANDOH CHRISTOPHER
  WUNI NANTOMAH YAHAYA
  YAKUBU MOHAMMED KAMIL
   
SECOND LOWER NAME
  ABDUL-GANIY ABDUR-RAZAK
  ABDUL-SAMED IDDRISU
  ADEHOKEY ELORM HUBERT
  ADELA, KWETEY HAFIZ
  AKOKA, BRUCE
  AKUMFI AMEYAW OWUSU
  ALHASSAN AMINA
  ALI ANELUGU CLETUS
  ALI SEIDU
  AMOAH YEBOAH EVANS
  ANANE YAA NYARKO
  ANSAH FRANCIS
  ARTHUR ABENA FLORENCE
  ASIEDU OWUSU
  ATIGBLEMA FRANCISCA
  BOTCHWAY ESSEL MARVIN
  DABUO TAMPOG IMMACULATE
  DERIGUBAH ELIAS
  DERY JUDE
  DOGBEY PAULYCANE
  DOMEH EDINAM
  DZAM KUDZO DICKSON
  IMORO AZIZ
  KARIM BABA YEKIN
  MOHAMMED SELINA
  OPPONG BONSU VANTILBERG
  OSABU-TEYI KAY ROLAND
  OSEI BRIGHT
  RAPHAEL MENSAH FYNN
  SHAIBU AMIN MOHAMMED
  TAKYI EMMANUEL
  TETTEH TAWIAH SAMPSON
  TIBANGA FOSTER
  VUVOR MAWULIE EMMANUEL
  WAJAH U. JOEL
   
THIRD CLASS NAME
  BOFFAH FRANCIS
  DABOR, S. OTHNIEL
  MALIK NUHU
   
PASS NAME
  SETH, BAAKO KOFI
  ADOMAKO, DOMINIC OPOKU
   
   
   
BSC COMPUTER SCIENCE
   
FIRST CLASS NAME
  ANANE ELVIS
   
SECOND UPPER NAME
  ADDO ISSAH MENSAH
  ADJEI AFRIYIE PRINCE
  AFRIFA JESSE BARIMA
  AGBLEY BLESS LORD Y
  AMEGAN KOFFIVI ELI
  AMEGBO MABEL
  AMPOFO ODURO ISAAC
  ANAADUMBA RAPHAEL
  ANTWI AHMED
  APPIAH APAKSE JONATHAN
  ASANTE KOBBY KINGSLEY
  ASANTE SAMUEL
  BABA NILOBA
  BAFFOE DONYINA PRINCE
  GIDEON AGYEMAN OWUSU
  HUSEIN HAMZA
  IDDRISU SUMAYATU SUHUYINI
  IDDRISU SUMAILA
  IMRANA YAKUBU
  KUMPO ELLIOTT
  KWASHITSE ELORM YAWO OPHELIA
  LAMPTEY GEORGE
  LANSAH HARRY
  NTAYE EMMANUEL
  OBENG MARFO EBENEZER
  OCANSEY FRANCIS
  QUAYE NII CLOTTEY EZZEDDIN
  SACKER ISMAILA
  SAYIBU DUAH ABDUL-JALIL
  WANTUO MARY
  YARIG K ELISHA
  YEBOAH KENNETH
   
SECOND LOWER NAME
  ABDULAI IDDRISU
  ADAGWUNI KWASI ENOCH
  ADOM YAW PATRICK
  ADOMBIRE- NABA RUBEN
  AGYEI OPPONG RAYMOND
  AKPAKU AIKINS OBED
  ALHASSAN POKADAL OBED
  AMARTEY KWEI REDEEMER
  AMETEPEY, DOE DAVID
  AMUAH ROCKSON JOHN
  ANTWI AFRAM ELIJAH
  APPIAH NYARKO NANA AMA
  APPIAH-KUBI JOHN
  ARTHUR EFFAH-BARNIEH KWAME
  ASMAH PAAKWESI MAXWELL
  ATANGA FRANCIS ANABA
  ATOSONA ABRAHAM
  BAKANTI NYABE BENJAMIN
  CHARTI JOSHUA SANDOW
  COFFIE ISAAC
  COMMODORE CALEB
  DORTEY ISAAC
  DUON-NAAH CLETUS
  DZISENU DELALI JAMES
  EFFAH AMPADU SHADRACH
  HARRISON AHALI EDWARD
  KARIKARI AFRIYIE AMOH
  MARTEY MARMAH LESLIE
  MOHAMMED ABDUL-WADUD
  NUADE KOFI CHARLES
  OBIRI MANU FLORENCE
  OFORI KORANKYE PREMPEH SAMUEL
  OFOSU MICHAEL
  OPUNI EDWARD
  OSEI TUTU EVANS
  SAWER DAVID
  TENKORANG AGYEKUM
   
   
   
BSC INFORMATION TECHNOLOGY
   
SECOND UPPER NAME
  ASOMANI EDNA
  AWUAH PRINCE
  BROWN PHILIP
  NTENHENE CHRISTOPHER
  TIA ABUBA LAZARUS
   
SECOND LOWER NAME
  AMADU PARIBURI GANIW
  ARYERTEY ESTHER
  AYAABA JACKSON
  BAFFO-BAAH JEFFREY
  BOAHEN MATILDA
  FRANK BOABENG
  INKUM EKOW KENNETH
  RASHID A MOHAMMED
  SEDZIAFA JOHN
  TAWIAH LOT
  YAKUBU ABDUL HANAN
   
THIRD CLASS NAME
  AKOR CHARLES
  OPUNI BEDIAKO OBED
   
   
   
B.ED MATHEMATICAL SCIENCE
   
FIRST CLASS NAME
  ADAM JAMAL
   
SECOND UPPER NAME
  ABUGRI ALHASSAN JOHN
  AKARIGO, LOGOWONIH JONATHAN
  APPIAH-KUBI DANIEL
  ASAFO-ADJEI SIMON
  ASARE BERNARD MENKAH
  ASIEDU APPIAH RICHARD
  DWIRA SOLOMON
  NBIBA YAJIME
   
SECOND LOWER NAME
  ABDUL HAMID SALMA
  ACKAH AUGUSTINE KWAKU
  AMANKWAAH OPOKU MARK
  BOAKYE ANTHONY
  DAMALI KWADJO J GABRIEL
  OPOKU AGYARE ENOCK
  TAKYIWAA THERESA
  TANNOR KWASI SAMUEL
   
   
   
DIPLOMA IN STATISTICS
   
PASS NAME
  ADJIBOLOSOO FLORA AMA
  BOATENG EMMANUEL
  BUTA ANANE ZUAME
  MOHAMMADU SAMUDINI ADAMU
  SULLEY WANGABI ABDUL-RAUF
  TAHIRU ABDUL-MUMIN
  TEIKO ARMAH GEORGE
  YAKUBU WUMPINI ABU-RAIHAN
   
   
   
DIPLOMA IN COMPUTER SCIENCE
   
PASS NAME
  ABDUL-HAMID ADNAN MALTITI
  ABRAHAMANI MOHAMMED AWAL
  ALHASSAN MOHAMMED TAWFFIK
  ALHASSAN ADIJA
  AMOAH CHARLOTTE
  AMPONSAH, MENSAH AMISHADAS
  ANAMAN SILAS
  APULIBA ATAWINE RICHARD
  BINEY M G SAIDA-MARIAM
  BUGRE ELLA
  DOE WEBSTER KOJO FESTUS
  FRIMPONG SEBEH KOJO
  GYEKYE, MARFO KWABENA ISAAC
  HAMZA HALIFA SEEFU
  IBRAHIM ABDUL-MATINU
  JAFARU, ABDUL-KUDUS
  LAARE, EMMANUEL
  MACAULEY, TEYE JESSE
  SAAKA BORE-NYI AARON
  SALIFU ADBUL FATAWU
  ZAKARI SAKINA