17th Congregation - FOA

FACULTY OF AGRICULTURE

BSC. AGRICULTURE TECHNOLOGY
   
FIRST CLASS NAME
  ALHASSAN, NASHIRU
  ARYEE, NII AYI ROBERT
  PAYNE, JOSEPH
   
SECOND UPPER NAME
  ABEOGO, MICHAEL
  ADAM, JIBRIM
  ADAMS, ABDUL-RAHIM
  ADAMU, ABDUL-FATTAH
  ADU, YEBOAH ERIC
  ADUGUBA, ORLANDO WILBERFORCE
  AGYEMAN, KOBI BENNEH
  AHENKAN, PIOUS
  AKUFO, MINTAAH NAANA
  ALHASSAN, JAMAL
  ALIDU, ABDUL-HAFIZ
  ANNAN, TETTEY DANIEL
  ASASE, VINCENT RICHARD
  ASIAMAH, PATRICIA (MS)
  ASIAMAH, AMPONSAH COLLINS
  AWAL, MOHAMMED
  AYARNA, HASUGLO KHADIJAH (MS)
  BADU, DARKWAH GLADYS (MS)
  BATSA, MICHAEL
  BOATENG EMMANUEL
  BRAIMAH, ALHASSAN
  DANSO, FELIX
  DUHO, KOFI DAVID
  GBEBIE, RICHARD
  ISSAH, RIDWAAN
  ISSAKA, SAMPSON DAVID
  LARYEA, TETTEH EMMANUEL
  MALERI, JETIMOR
  MENSAH, COLLINS
  NAJOIN, NILIYUUN DOMINIC
  NAKPANDO, DAVID
  NDELA, NGAGMAYAN DOMINIC
  NEEQUAYE, B. ASHIE CHARLES
  OPOKU, BRIGHT
  OWUSU, FAUSTINA (MS)
  OWUSU-ACHEAW, KENNEDY
  SAEED, SUMAILA
  SALIFU, FAISAL
  SULEMANA, ABDUL WAKILU
  TAWIAH, EDMOND
  TOU, SAMPANBIRE MOSES
  TWUMASI, DUODUAA AMA (MS)
  WORLANYO, BENJAMIN
  YAMIK, YEMBILLADAVID
  YEBOAH, PATRICK
  YIKAH, DIVINE
  YORKE, MAXWELL
   
SECOND LOWER NAME
  ADJEI, MENSAH ERNEST
  ALHASSAN, ABDUL-RAZAK
  AMEXO, RICH-FORTUNE
  AMOAKO, KWAME
  ANTWI, NTOW GODWIN
  BOABAE, KOJO SAMUEL
  BOAMPONG MPRAH, PROSPER
  DARKO, AMPEM
  DEKU, GIDEON
  DINSARIGA, MOHAMMED RASHID
  DUGBATEY, GYASI JACOB
  EKLI, REJOICE (MS)
  GYANOR, ABIGAIL (MS)
  ISSAKA, IBRAHIM
  KABENLAH, NUMUAH MAXWELL
  MIREKU, DAVID
  NFODZO, BRIGHT DODZIDEN
  NSIAH, DENNIS
  NYIMAKAN, CHRISTOPHER
  OPPONG, PORTIA (MS)
  OSEI-POKU, FELICIA (MS)
  SAHABAN, ABDUL MUMIN
  SAYIBU, DAWUNI MASHUD
  SHAIBU, AYISHETU (MS)
  SOSU, ESEOGHENE ANDY
  TAKYI, PATRICK
  WILSON, KOJO ADOBA
  YEBOAH, ALIMA (MS)
   
THIRD CLASS NAME
  KOM, FRANCIS
  MENSAH, OSEI DERRICK
  MOSES, NOAH
   
   
   
   
BSC. FAMILY AND CONSUMER SCIENCES
   
SECOND UPPER NAME
  AWUNI, VICTORIA (MS)
  CHAPIRAH, JUSTINA (MS)
  DAWOOD, AMINA (MS)
  KANTAPIR, ANITA (MS)
  KAPIOU, ROSE (MS)
  KUUPOLE, EVELYN (MS)
  MAHAMA, HASSAN BAYORBO
  MENSAH, DEBORAH (MS)
  OWUSU, ANSAH BETTY (MS)
   
SECOND LOWER NAME
  ABDUL-RAHAMAN, HARUNA
  ACHEAMPONG, OKYERE BELINDA (MS)
  ALHASSAN, ABDUL-MATIN
  ALHASSAN, HUBEDA (MS)
  ANTI, AMMA LINDA (MS)
  FORDJOUR, BEATRICE (MS)
  YEBOAH, REGINA (MS)
   
   
   
B.ED AGRICULTURE SCIENCE EDUCATION
   
SECOND UPPER NAME
  ABEM, CHIRABIRE JEFFREY
  ABU, FOSU MAXWELL
  ADJEI, DANIEL
  AFFUM, NSIAH SHALLOM
  ALHASSAN, SULE
  AMPONSAH, MAVIS (MS)
  ASSAN, STEPHEN
  BLANKSON, NSIAH SAMUEL
  DZAPETE, LAWRENCE
  GYASI, KWABENA EMMANUEL
  HUNO, ISAAC
  IDDRISU, ABDULAI
  INUSAH, IBRAHIM
  KISSI, EDWARD
  LARTEY, KOFI ISAAC
  NSOR, JOHN
  OBENG, FOFIE KWANIN
  OPPONG, FELIX
  OSEI-OWUSU, EDMUND
  OWUSU, AMPONSAH VICTOR
  SINDIA, NARIMAH SUMAILA
  TETTEY, OPEY JONATHAN
   
SECOND LOWER NAME
  ABORGAH, EMELIA (MS)
  ADAM, SADAT
  AFRIFA, SAMUEL
  AFULANI, ATAMBIRE BERNARD
  AGANA, BABA YAKUBU
  AGUNZABA, SIMON AYINDENABA
  AMADU, ABDUL- LATIF
  AMANKRAH, RAPHAEL
  AMANKWAH, EMMANUEL
  ASAMOAH, GEORGINA (MS)
  FRIMPONG, FRANK
  FUSEINI, ABUBAKARI
  INIBIWUM, MAWONG SAMPSON
  MOHAMMED, ABUDU
  OPPONG, EVANS
  OSEI, SIMON
  SAKYI, OFOSU SAMUEL
  SALIFU, MOHAMMED HARDIMUSAH
  TANBINI-LAAR JOSEPH
  TIGTIG, NICHOLAS
  UNGNUU, DORNYUO ELIJAH