17th Congregation - FAS

FACULTY OF APPLIED SCIENCES

BSC BIOCHEMISTRY
   
FIRST CLASS NAME
  BOAKYE YIADOM ATTA
  KWARTENG CHRISTIAN
   
SECOND UPPER NAME
  ACHIDEEM APANTI RAYMOND
  AGBEKO ROBERT
  AGYEKUM ACHEAMPONG BERNARD
  AKONTATIBA AMIGAMSA NATHANIEL
  AMPIAH BONNEY FRANK
  ANSAH SEFUA FRANCISCA
  APPIAH KORANG DAVID
  AZASI KELEBA PAUL
  DIYUOH DERY OSMOND
  FOSUHENE EBENEZER
  FRIMPONG KOFI BISMARK
  FRIMPONG MATHEW
  KOTEY KOOTSO ROBERTA
  NUTAKOR LUCY MAKAFUI
  NYOBON BOSCO N-TEYABI
  ODOOM EBENEZER
  ODURO EMMANUEL
  OFOSU ADOM CHRISTIAN
  QUANSAH NII KWANUM DARIUS
  SEDJOAH AYE- AYIRE RITA-CINDY
  TANDOH KUUKU ELIJAH
  TWUM BARIMAH AUGUSTINE
  YUSSIF ABDUL WADUDU
  ZIBLIM ZULKA
   
SECOND LOWER NAME
  ABDALLAH SAEED ALI
  ABEKA AKYEN CEDRIC
  ABRAH DARLENE CLAIRE
  ABU AHMED JADRAN
  ADAM LANSAH ABDUL-RASHID
  ADUSEI KAAKYIRE KWAME
  AFUM AKUA GRACE
  AGBADI KWAME CHRISTIAN
  AHMED SADAT
  AMEGBE AKWESI BRIGHT
  AMOAH OBENG FREDERICK
  AMPONSAH AUGUSTINE ROBERT
  ANDEY ATIRIM LAWRENCIA
  ANSAH IAASC
  ARHIN VICTORIA
  ASANTE OWUSU DOROTHY
  ATUIMAH AKANFE STEFAN
  AVADZE SOLOMON
  AYIMBIRE BARTHOLOMEW
  BADU-SANFORD AGYEMAN JAPHET
  BANSAH KOFI SELIKEM
  BUKARI DANIEL
  DANKWAH KINGSFORD BOATENG
  DANSO EMMANUEL
  ELAMOAN MATHEW
  EMI REYNOLDS BRANDFORD
  GARDINER RICHMOND
  HAMMOND PATRICIA
  KALIGA ESTHER
  KANKAM FOSU ERNEST
  KWAKYE DENNIS
  KYEI BAFFOUR PRISCILLA
  MOHAMMED BASHIR, HAJAR
  MOHAMMED BASHIR, HAJAR
  NAABIL TOBIG TEDDY
  NARTEY DEDE MARY
  NYARKO TUFFOUR BENJAMIN
  OKOAMPAH EMMANUEL
  OSMAN MBAADAWU HAADI
  OWUSU MENSAH ISAAC
  OWUSU RAYMOND
  QUARSHIE DANIEL
  TIERE GIFTY
  TUONUUR WILLIAMS JAMES
  YUOMAH DARY BACHOR JOSHUA
  ZAKARIA ABDUL-LATIF
   
THIRD CLASS NAME
  BIYA NAOMI
  BUKARI ISHMAEL
  MUSAH KUBURAH
   
PASS NAME
  BAAKO OLIVIA AMA BERNICE
   
   
   
   
BSC APPLIED BIOLOGY
   
FIRST CLASS NAME
  DAKURAH YELSAMMA GERALD
   
SECOND UPPER NAME
  ABDULAI ALHASSAN
  ACHEAMPONG ELIZABETH
  ADINGO, SAMUEL
  ADZOR MAWUTOR ANGELA
  AKITE FLAVIAN
  AMENUKU CHRISTIANA
  AMINAH, KABA BERTRAND
  ANOKYE KWAME
  ARYEE DENNIS
  ASHIAGBOR GODWIN
  BAWA RAHIMATU
  BLEMAYI - HONYA LORLORLI
  BOAMAH SOLOMON
  CUDJOE FELICITY
  DUNCAN ESI SOPHIA
  EKLU NYUIEMEDI
  FUSEINI BASIRA
  KENNEDY FRANK JEFFERY
  KORLEY TETTEH-OFORI FELIX
  KUSI DAAKOWAAH CECILIA
  NYAME KWESI EMMANUEL
  OPOKU EMMANUEL
  OWIAH ROSEMOND
  OWUSU JOHNSON PRINCE
  QUAYSON MATTHIAS
  SENA KWAME RICHARD
  SHAKIRU KAAMIL
   
SECOND LOWER NAME
  ADDA VALENTINE JUDE
  AFFIZIE ROMANUS SELASI
  AFRIFA ADOMAH GRACE
  AKWEI ADOTEY OBADIA
  ALHASSAN RAMATU
  ANANE GEORGE
  ARTHUR ESSOUN FREDERICK
  ASAMOAH JUDE
  ATAPANI KOFI SAMUEL
  BOLTON AMA
  EKUFUL ESTHER
  HATSU YAW RAPHAEL
  HUNUVI KOSI EMMANUEL
  LARYEA MORKOR DEBORAH
  MOHAMMED MUBARAK
  OSABU AYORKOR RANDA
  YEBOAH KWAME DAVID
   
THIRD CLASS NAME
  ANTWI, YAA OFOSUHEMAA
  ASGILL SHANE MARTIN
  GARDINER RICHMOND
   
   
   
   
BSC APPLIED CHEMISTRY
   
SECOND UPPER NAME
  DZADE KWABLA SOLOMON
  GARIBA NAWAL
  YUSSIF NASHIRUDEEN
   
SECOND LOWER NAME
  ABBEY-TACKIE SYLVESTER
  ADIKYERE BRIGHT
  ANDOH, ISAAC
  FRIMPONG PORTIA
  MENSAH JUSTICE
  MENSAH SENIOR GIDEON
  OWUSU MARY
   
THIRD CLASS NAME
  ELIJAH, KIPO
   
   
   
   
BSC EARTH SCIENCE
   
SECOND UPPER NAME
  AFFUL GILBERT
  AHLIJAH YAW ENOCH
  APPIAH KUSI FOSTER
  BOAFO DANSO EVA
  DENKYI OTEMA CHRISTABEL
  GYEKYI JENNIFER
  IBRAHIM ISMAILA
  MAHAMA MORO KARIM
  NYEYELE PAUL
  YIN SUSANA
   
SECOND LOWER NAME
  ARMAH STEPHEN
  BRAFO SOLOMON
  DONKOR DERRICK
  HAMIDU ABDUL KADIR
  SAEED MUSAH KABORE
  SUMBOBO MOSES
  YOBANTA MOHAMMED LAMBERT
   
   
   
   
BSC ENVIRONMENTAL SCIENCE
   
SECOND UPPER NAME
  ADOU FRESHNEL
  APPIAH RICHMOND
  AWINI ASAANBILLA ROBERT
  BOATENG GEORGINA
  GURIBIE A RAPHAEL
  NNOMAH OBIRI MATILDA
   
SECOND LOWER NAME
  ABANGA AMADU
  ADJEI K SETH
  APPIAH DANKWA ERNEST
  OKINE EMMANUEL
  TIJANI MUSTAPHA MUNIR
  YEBOAH ERNEST
   
   
   
   
BSC APPLIED PHYSICS
   
SECOND UPPER NAME
  ABDUL MUTALLIB, HAFIZ
  ADU LARTEY DANIEL
  ATTOBRAH NKRUMAH BERNARD
  AVEREPAARE JUDITH
  BINEY NYARKO JESSEY EBENEZER
  DARKO GIDEON
  NURUDINI ABDULAI
  SARPONG FRANCIS
  TENGEY PAUL
  TOKPO ADZO LILIAN
   
   
   
   
BED SCIENCE (BIOLOGY OPTION)
   
SECOND UPPER NAME
  AGONGO ABDUL-RAHAMAN
  APOLOKA FRANCIS ERNESTINA
   
SECOND LOWER NAME
  ABUBAKAR HAMDIYATU
  ACHOU WUPOLOWURA JENNIFER
  AMOTO-SAM SHADRACH
  ANTWI PRINCE
  LABIK YENULOM PEACE
  LANG-ER MWINSOME ZITA
  NYARKO AFUA MATLA
  OBENG BOAKYE VIVIAN
  TSORDZO BELIEVE